| suntcuriossastii a întrebat:

Hickey urile sunt considerate semne sexuale nu? Adica din moment ce cineva face cuiva asta din start respectivul/a vrea mai mult, nu?

2 răspunsuri:
| RogSeriozitate123 a răspuns:

Nu neaparat

| LenoreVoldaren a răspuns:

În ziua de azi orice gest care ție îți poate da alte conotații să însemne pentru alții ceva normal și la locul lui. Eu, după părerea mea, aș zice că hickey-urile chiar nu i le faci unui simplu amic. Dar de fapt chiar nu poți ști ce e în capul acelei persoane de ți le face. Poate îi place de tine și vrea mai mult sau pur și simplu experimentează și cu tine își permite. Eu aș zice să întrebi acea persoană subtil "Ahmm șiii... totuși de ce m-ai mușcat de gât (spre exemplu)? laughing Știi că îmi vei lăsa semne... De ce ai face asta?". Depinde acum și ce relație aveți voi și dacă ai mai observat un anumit comportament diferit față de tine. Pentru început nu lua totul ca fiind roz că poate te vei amăgi. Vezi cum evoluează situațiawinking