| cristina_1393 a întrebat:

Imi trebuie ca confectionez cel mai original ou de Pasti. Ce idei aveti?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Am un pps cu oua a caror coaja a fost decupata minutios cu o daltita creandu-se diferite modele ornamentale geometrice si figurative.Adevarate opere de arta. Tu poti sa creezi un ou original crosetandu-i o husa din dantela.

4 răspunsuri:
| Rallu_3508 a răspuns:

Uite la ce m-am gandit eu:capetele(doar varfurile) le colorezi cu mov, iar restul cu roz. Apoi, pe fundalul roz desenezi niste floricele(doar conturul, fara sa le colorezi in intregime) in cateva culori frumoase(rosu, violet, galben). Sper ca ti-a folosit ideea:*

soothe
| soothe a răspuns:

Ou de strut.

| chocolate3755 a răspuns:

Uite o super idee, am incertcat-o, a iestit nemaipomenit:
1.http://www.youtube.com/watch?v=A44Fpw2oxbU&feature=related
2. tai fisii lungi de hirtie colorata, groase de 0. 5 cm sau maxim 1 cm si le rasucesi in forma spirala ca sa formezi ca un cerculet micut, apoi o mai apesi si ii dai foma dorita
3.http://www.youtube.com/......ttp?/watch
SUCCES!
Sa-mi spui daca ti-a placut;)

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Eu personal folosesc, ate, paiete si colorez oul in galben, apoi dintr-un carton galben ii fac si ii lipesc aripioare, iar dintr-un carton portocaliu ii fac ciocul! pare ciudat, dar e superb, iar pana la jumatatea oului pun un sir de paiete! mult succes! sa-mi spui cum a iesit!