| LovePinkXd a întrebat:

In romanul baltagu de mihail sadoveanu personajele sunt : vitoria lipan, nechifor lipan, gheorghita, minodora, baciu alexa, argatul mitrea, subprefectul, mos pricop, david, prefectul anostase bolmez astea sunt toate sau sunt mai multe?
daca da mi le spuneti va rog.
funda

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Mai sunt parintele Danil, cei doi criminali(Bogza si Cutui), baba Maranda, Ana si Toma. happy

1 răspuns:
| Nyghtshadow a răspuns:

Citeste cartea si fa o lista cu toate personajele. Sunt multe personaje in roman ce apar pentru perioade scurte.