| dienisor a întrebat:

Jurnale/Carti personalizate handmade
Cu ce tehnica(materiale) pot realiza coperta cartii de mai jos?
https://ro.pinterest.com/pin/481111172673262757/

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cu hartie cartonata pe care o gasesti la magazinele de pictura. Daca vrei sa faci acele efecte sunt facute cu aracet si lasat sa se usuce. Dupa uscare se da cu o culoare pe acea suprafata, dupa uscarea culorii, usor poti "freca" cu vata pe partile de aracet pentru a avea un efect, chiar ai putea lipi inainte foita de "aur" sau cu glittere... imaginatie sa ai doar.

1 răspuns:
| dienisor explică:

Daca nu puteti deschide link-ul direct, intrati pe o pagina noua si dati de doua ori(daca nu merge de prima data) copy link-ului apoi search. Mersi!