| MaximBulan a întrebat:

Nu imi amintesc cum se numeste un film.era despre o femeie poloneza in al doilea razboi mondial care este obligata sa dea unul dintre cei doi copii in lagar pentru a fi omorat.Cum se numea?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Alegerea Sofiei, cu Merryl Streap în rolul principal.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0084707/
Adica "Sophie`s Choise".
(TPU are categoria Filme&Seriale, fest pentru filme)

| Armulia a răspuns:

Stiu ca raspunsul a fost dat deja, dar seamana foarte tare cu subiectul unui alt film asemanator, numai ca acesta de care va spun este un serial Japonez de Anime din 1994, se numeste „Monster", are mai multe subiecte, dar subiectul principal din care se dezvolta povestea este tot aceeasi pe are ai mentionat-o, tot cu o femeie Poloneza care-si da unul dintre copii la un executant de al lui Hitler pe nume Bonaparte (Baietii astia cam incurca conducatorii laughing)) ) dar ma rog, serialul este interesant, si da ca vrei sa il vezi, incearca ca e interesant.