| AvalohAlyn a întrebat:

Pot dobândi o cultura generala vasta sau destul de dezvoltată numai pe cont propriu?
Eu mă axez pe enciclopediile de cultura generala de pe piata cum sunt Zapping de la Rao sau Marea Enciclopedie de Cultura Generala de la Litera.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Probabil 90% din erudiți au dobândit o cultură generală vastă pe cont propriu. Pentru că vezi tu, în școli și chiar universități ți se arată doar o parte dintr-un întreg al unui singur areal. Cu acea parte a unei singure nișe nu ajungi prea departe la capitolul cultură generală.

2 răspunsuri:
| Vash96 a răspuns:

Scoala vieti te invata pe tine si pe baieti

| siriusblack98 a răspuns (pentru Vash96):

Te-ai rătăcit de stol și ai ajuns pe TPU? Învățați să scrieți corect până să veniți să dați sfaturi la alții.