| Trăie a întrebat:

cum imi pot personaliza tricouri acasa?

5 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu-ţi recomand deloc markerele de orice fel, toate se duc la spălare şi se întind îngrozitor în contact cu ţesătura, nu se înţelege nimic din ce ai desenat/scris.
Poţi să ţi le pictezi cu vopsele acrilice sau cu vopsele textile, pe primele le găseşti la orice fond plastic sau librărie şi pe celelalte în Hipermarketuri.

| xBya a răspuns:

Ai nevoie de un tricou simplu, deschis la culoare, daca se poate alb. Cu un marker permanent (in caz ca nu ai, sunt bune si cariocile) desenezi ce vrei tu pe el, dar ai grija sa pui tricoul cu partea pe care vrei sa desenezi pe o suprafata tare si neaparat sa fie despartita de cealalta ca sa nu se imprime. Mai poti si lipi tot felul pe el... foloseste`ti imaginatia!

| mihaelabr a răspuns:

Eu voi incerca sa-mi personalizez 2 tricouri : http://mihaelabr.tumblr.com/

| Drugs a răspuns:

Daca ai talent la desen..cu carioci, creioane.[de astea] dar se duc la spalare..sau sa imprimi o imagine cu fierul de calcat [acest tutorial il vei gasi pe youtube.dar daca nu uite`l:http://www.youtube.com/watch?v=UT43O7a7sJw]