| BeautyTeacher a întrebat:

Spuneti-va va rog parerea despre Ciocoii vechi si noi, spuneti-mi ceva despre opera. Funda si sa nu fie 985943589 randuri copy paste de pe net.

Răspuns Câştigător
| PureEvil a răspuns:

Pai reprezinta esenta omului in general,"ciocoii vechi si noi"-ce au fost oamenii, unde au ajuns si cum s-au schimbat...in bine sau rau.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o carte destul de plisctisitoare, vorbeste despre istorie si despre viata omului sarac care atunci cand simte mirosul banilor nu se mai opreste pana nu are cat mai multi, cu orice risc, chiar si riscul de a omori omul care l. a ajutat cand era sarac si chiar renegandu.si tatal.