| AlexT a întrebat:

Stie careva cam unde ar trebui sa studiez ca sa pot lucra in grafica publicitara?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca un liceu de arte si apoi facultatea de arte plastice.

| Nastia a răspuns:

Cred ca trebuie sa stii sa folosesti programe de editare poze, dar si de design.design web sau altele. oricum, programe cat mai diverse.cine stie cu ce lucreaza un grafician? nu am rude atat de avansate.

| stpu a răspuns:

Un liceu de arte n-ar strica, dar nu este obligatoriu. Se organizeaza anumite cursuri de pregatire.
UNARTE->FAP->Grafica.

| rody5 a răspuns:

Studii de specialitate e bine sa ai, apoi trebuie sa inveti programe de grafica(netu e plin de tutoriale) apoi daca esti in Buc. am impresia ca sunt si cursuri. Chiar si la Mnac parca se fac.

| ward2010 a răspuns:

Liceu de arte si facultatea de arte plastice