| roseblackhffd a întrebat:

Stie cineva un liceu pentru design vestimentar in Iasi sau Botosani?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Din pacate, nu sunt suficiente profile pentru toata lumea

| Violleta2022 a răspuns:

Designul vestimentar se la facultate, nu la liceu.
In unele orase exista si postliceale, dar sunt sub forma scolilor de "croitorie si design vestimentar".

| MihaelaDart a răspuns:

Urmezi un liceu de arta pe profilul de baza si designul vestimentar il vei face la facultate. Cu multi ani in urma cand am urmat liceul de arta, aveau si specializarea de design vestimentar, dupa care au scos-o caci nu aveau multi elevi pentru aceasta sectie. Vorbesc de Liceul de Arta din Constanta. Trebuie sa te interesezi la secretariatul liceul de arta din Botosani daca au si aceasta specializare.