| Whitesnake99 a întrebat:

A mai auzit cineva de senzor de nivel de combustibil defect la Clio 4 1.5 dci? Am bagat de 100 de lei si nu s-a miscat acul deloc (nu e nicio gluma la adresa preturilor crescute laughing ). Siguranta nu poate fi daca acul ala e mecanic nu? Am cautat pe diagrama sigurantelor si nu era nimic de genul "fuel sensor", doar fuel pump, injection etc.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am intalnit acest defect la Renault, dar la masinile la care am intalnit sonde defecte, aveam eroare explicita la diagnoza. Deci poti face o diagnoza, daca nu rezolvi altfel.
Metoda ideala este sfatul lui Nrx.

Răspuns utilizator avertizat