| Skippy21 a întrebat:

Aș vrea să știu despre Iveco 318, 2008 anul, e Bun? Sau mai bine Mercedes Sprinter 316...

Răspuns Câştigător
| MiGu a răspuns:

Parerea mea este ca iveco 318 are motorul mult mai mic decat Mercedes Sprinter 316, Mercedes Sprinter e mai sigur...nu stiu cum sa spun el e mai Bazat ceva de genu. Eu as prefera Mercedesul! Mercedesul cum se spune. e regele Soselelorwinking!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Si eu as merge tot pe Mercedes. La Iveco daca depasesti suta este instabil, si apoi mai apare o problema, legata de racire unde sta foarte prost. In rest nu am observat diferente majore, decat cele vizibile de confort si putere, ca sa nu mai adaug ca daca iei un Sprinter 4x4 te duci cu el si la Dakar!

| panteravalcea a răspuns:

Am un sprinter pun 4 tone pe el si e la fel ca si gol nu se balanseaza nu nimi nu se compara cu iveco.garantat.al meue cu pune dubla nu cred o sa ma lase garantat.mercedes e mercedes