| Ashura a întrebat:

Acum aproximativ un an de zile am achizitionat o motocicleta de tipul motocross, dar vanzatorul de la respectivul depozit nu mia oferit decat o chitanta care atesta ca am cumparat-o, fara alte detalii, intrebarea mea este daca pot sa o vand mai departe daca nu este inmatriculata, nu are efectuatainspectia tehnica, etc.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti, dar pierzi la pret daca n-o poate inmatricula. Si greu gasesti omul potrivit.

| Ashura explică:

Ce act mi-ar trebui ca sa o pot vinde altcuiva, adica merge vaduta cu un contract de vanzare-cumparare daca nu are acele lucruri?