| alexro13 a întrebat:

Aerul conditionat si clima semnifica acelasi lucru? daca nu, care sunt diferentele? va multumesc

Răspuns Câştigător
| IF88MDL a răspuns:

Mama ce raspunsuri ai primit laughinglaughing
deci frate clima e un aer conditionat cu termostat happy adica aerul conditionat sta pornit pe rece pana cand ingheti daca uiti sa-l opresti pe cand clima, daca afara sunt 35 de grade, tu o reglezi sa se faca in masina 20 de grade, ea cand ajunge la 20 de grade se opreste singura pe cand aerul conditionat nu s-ar opri, ar merge mai departe...pana la 10 grade!
sper ca ai inteles, adica ma refer sa nu intelegi ca aerul conditionat e mai bun ca raceste mult mai mult fata de clima, termperaturile scrise de mine sunt fictive, ca nici clima si nici aerul nu-ti poate raci asa de mult aerul happy

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu au nici o legatura una cu alta.Clima este cea care o primim de la natura, asa cum este.Aerul conditionat este o asa numita clima pe care o facem cu ajutorul aparatului pe care il ai tu in perete.Cu ajutorul celui de afara agatat de fatada blocului sau casei in care locuiesti.

| Geo17 a răspuns:

Clima...adica masina are un filtru trage aer de afata si intai il filtreaza inainte sa il trimita in masina, deci e mai curat aerul, mai sanatos sa zic asa!

| ღKimKimmyღ a răspuns:

Nu. :O Clima= temperatura medie pe timpul anului pe o zona mai intinsa; Aerul Conditionat= un aparat pus intr-o camera, care te ajuta la mantinerea unei temperaturi in camera respectiva.

| alexro13 explică:

Ma refer la masina

| alexro13 explică:

Nu ai vazut ca eu am specificat ca ma refer la aerul conditionat de la masina, si clima tot de la masina. Unii cand isi pun masina de vanzare scrie in afis ca are clima. ce inseamna? e acelasi lucru ca si cum ar scrie ac?

| DrunkenRat a răspuns (pentru alexro13):

Da, adica are aer conditionat.

| alexro13 explică:

Mersi de raspuns