| Iulianabc a întrebat:

Ajuta la ceva https://www.drpciv-teste.ro/? Cine a învățat de aici?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca ajuta, fiind niste intrebari destul de logice, care iti testeaza cunostintele.
Dar exprimarea oficiala, de pe site-ul www.drpciv.ro si de la examenul oficial, sunt "unice", si trebuie sa lucrezi cu ele, ca sa fii cu adevarat pregatit.
Site-ul pus de tine, precum si alte site-uri de chestionare, au intrebarile si raspunsurile pe intelesul tuturor, si ar putea sa nu te ajute foarte mult. Cand mergi la examenul real, vei avea de raspuns la intrebari cu exprimarea din lege, destul de greoaie si interpretabila in mai multe sensuri.
De aceea, eu consider ca trebuie sa faci chestionare doar pe drpciv.ro, inainte de examen.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca vrei sa faci teste ca la examen, fă de pe DRPCIV, site-ul oficial al Ministrului de Interne
https://dgpci.mai.gov.ro/dlexam
Și, daca vrei sa înveți teorie, poți apela la școala rutiera, ai o bază in ceea ce privește condusul.
Bafta!