| 22n a întrebat:

Ajutor cu radioul masinii!
Buna ziua, recent am cumpărat un radio nou, l am montat pe masina, bluetooth ul merge perfect, auxiliar si tot merg perfect, dar cand dau pe radio nu se aude nici macar un sunet si se stinge si se aprinde încontinuu ( sta 2 secunde aprins, se stinge, si se reaprindere, apoi dupa 2 secunde repeta iarasi aceeași chestie), de la ce sa fie? precizez ca nu imi merge nici boxa soferului, am măsurat-o cu aparatul de măsură si imi da 0.4 ohm ceea ce înseamnă ca nu e arsă, dar pur si simplu nu se aude sunet de la ea

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I-ai conectat antena?

| 22n explică (pentru darrio2007):

Da, este conectata, o fi din cauza ca nu prea m ai am baterie la masina?

| darrio2007 a răspuns (pentru 22n):

Daca motorul porneste nu cred sa fie bateria.

| 22n explică (pentru darrio2007):

Era bateria slaba si trimitea impulsuri la radio din cauza ca era slaba, mulțumesc merge totul perfect

| darrio2007 a răspuns (pentru 22n):

Imi pare bine ca s-a rezolvat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un electronist care repară radiocasetofoane auto te va putea ajuta, el il va repara.

| KovacsB a răspuns:

Doar la primele 10 radiouri montate este mai dificil.
Nu ai specificat mai nimic,nici modelul de masina, radioul vechi marca, radioul nou modelul, daca s-au potrivit mufele in mod special cea de antena, daca a trebuit sa faci modificari etc.
Daca pe aux functioneaza boxa soferului etc.

| 22n explică (pentru KovacsB):

Mufa pe antena intra perfect, o fi din cauza ca nu prea m ai am baterie la masina? boxa soferului am dus o azi la un atelier si mi au spus ca este arsa...

| Mihai0101 a răspuns:

Ca sa functioneze radioul trebuie sa fie conectat la antena masini trebuie sa ai o mufa pentru radio undeva in bord de unde ai scos celalalt sistem

| 22n explică (pentru Mihai0101):

Este conectata, dar nu funcționează!