| monstercoup a întrebat:

Am cauciucuri de iarna de anul trecut, le am luat dintr un targ auto, omul de la care le-am cumparat nu mi-a dat nimic, sunt la mana a 2a doar, acum astia anunta ca trebuie sa aiba certificat si nu stiu ce, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Acelea sunt pentru camioanele de transport marfuri periculoase. Nu se aplica la turisme sau la camioanele de transport de marfa, decat la cele de transport marfa periculoasa, care necesita documentatie speciala. Poti merge linistit cu ele daca au un insemn cu M.S, M/S, M-S, M&S, sau desenat un fulg de zapada, dar cele desenate nu vulcanizat un fulg cum au inceput sa faca deja unii ca sa fraiereasca militienii, doar ca s-au invatat si ei, ma refer la munte unde s-au facut controale ieri si m-au oprit si pe mine, eram,, incaltat" adecvat dar asta a facut-o unu cu o Solenta din fata si am vazut faza, doar ca nu a tinut, mi-au zis militienii ca mereu gasesc asa ceva, doar romanu e inventiv.

In concluzie mergi linistit cu anvelopele tale daca sunt de iarna!

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Nu trebuie sa aveti niciun certificat, in schimb va trebui sa fie stantat pe ele simbolurile M.S. sau M-S sau M/S sau M&S, singurele care atesta cac sunt anvelope de iarna.O iarna fara evenimente neplacute!