| zxzx a întrebat:

Am citit unele informatii despre BMW X6 pe site-urile cu masini second hand si la detalii scria "pedale pe volan". La ce se referea? La unele functii sau erau inlocuite pedalele?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Are cutie semi automata iar de o pedala urci si de una cobori (vitezele)

| catalin94 a răspuns:

De fapt se numesc,, padele'' si are rolul de a schimba viteza, inlocuieste schimbatorul de vitezawinking ca si la bolizii de viteza mare

| outlander2007 a răspuns:

Cred ca cine a postat anuntul nu a scris corect "padele pe volan" trebuia scris. Sunt 2 clapetele in spatele volanului cu care poti schimba viteza daca este trecuta in modul manual cutia, asemanator cu masinile de F1