| pumpkinky a întrebat:

Am fost frecat in parcare de cineva, masina are o julitura mare vizibila,nu pot sa o las asa, risc sa imi iau amenda daca ma opreste politia? Nu am de unde sa stiu cine m-a lovit, era ditamai parcarea. Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Declari accidentul și o repari pe bani proprii dacă nu ai Casco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la poliție, declari ce s-a întâmplat și îți dau o autorizație de reparație cu care mergi la service și îți repară mașina.

Răspuns utilizator avertizat
| pumpkinky explică:

E doar o zgarietura f vizibila, nu e indoita /lovita

| PaulStudio a răspuns:

Daca sunt doar niste zgarieturi nu se ia nimeni de tine, doar daca este indoita rau si chestii mai grave, atunci se poate spune ca ai fugit de la locul accidentului dar nu este cazul.

Si eu chiar am cumparat o masina impecabila tehnic doar avea zgarieturi de cheie in laterale si portbagaj, si nu e problema dar am prevenit ruginirea ei si am umplut cu chit zgarietura pentru a aduce la nivel si apoi cu un 'corector de vopsea' pe codul culorii poti umple zgarietura (sau metoda mai simpla sa folosesti un spray foarte asemanator de culoarea ta, dar doar in zgarietura sa dai sa nu fie o mare diferenta) iar ultimul pas este sa faci un polish pentru a mai reduce din diferenta de nuanta si pentru a readuce stralucirea masinii tale.

Daca ar fi sa revopsesti din cate m- am interesat la mine in oras, Craiova, este 250 lei per element ce e cam scump deci poate reusesti sa o faci singura sau sa te ajute cineva