| lover123 a întrebat:

Am nevoie de informatii despre incalzirea electronica a scaunului auto. Dau funda! am nevoie pentru atestatsad si nu gasesc nimic.

1 răspuns:
| ciptim a răspuns:

De obicei se gasesc kit-uri in comert special realizate pentru. montarea in scaune a incalzirii.Procedeul de montare e destul de simplu.Se da jos tapiseria de pe scaun, se aseaza kit-ul de incalzire ce e format dintr-o panza cu sarma de nikelina ..se securizeaza de burete..se trage tapiseria la loc si cele doua fire ce ies din kit-ul de incalzire se leaga sickfirul negru la masa si + firul rosu la un comutator de 30A si apoi la panoul de sigurante la un + permanet.