| AdreAdre a întrebat:

Am nevoie sa stiu exact unde este siguranta pompei de benzina la un Ford Fiesta. Nu-mi ajunge benzina la motor.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca nu ajunge benzina la motor, atunci s-a dus pompa de benzina.
Pompa de benzina se afla in rezervor.
Siguranta se afla in panoul de sigurante :)) cum afli unde este?

Intri pe www.youtube.com - FORD FIESTA FUSE BOX LOCATION si o sa vezi video unde anume is sigurantele ce intrebi.
Sa afli mai exact pui inainte anum masinii 2012 ford fiesta fuse location.

Unele masinii au doara o singura cutie cu sigurante, alteke au 2 cutii in locuri diferite.
La Fordu ala cred ca is 2 cutii cu sigurante,una sub capota,undeva pe partea soferului,alta in interiorul masinii undeva pe partea pasagerului,ori dupa torpedou,ori lateral.

Depinde de anul masinii si de model.

Cum de ai ajuns la concluzia ca nu ajunge benzina la motor? Sa verifici asta,ridici capota,vezi unde vine furtunul,pentru ca acolo la motor deja este furtun de cauciuc,vine furtunul de la rezervor,unu vne,aduce banzina,altul duce,retur,scoti furtunul ala,are acolo un colier,furtunul respectiv se prinde de pompa de presiune cred,deci scoti, pui furtunul intr-o sticla de plastic goala de apa, de jumate de litru, iar cineva pune contactul, atunci ar trebuie sa vina benzina si sa vezi cum iese in sticla.
Tu cum ai facut, ori de unde stii ca nu vine benzina?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un mecanic.