| George1337 a întrebat:

Am o intrebare din mecanica. Vreau sa schimb la un Mercedes C180K din 2003 bratul suspensie roata fata stanga si dreapta. Deci imi trebuie bratele stanga si dreapta si mai ce? Trebuie vreo bucsa ceva, si daca da, cate? Si la fel vreau sa schimb capul de bara, acesta este legat de bieleta de directie deci vreau sa o schimb si pe aceasta, la fel, de ce mai am nevoie cand schimb aceste doua piese?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Cap de bara si bieleta de directie stanga si dreapta (daca e nevoie si burdufurile de la caseta).
Brat inferior partea din fata si partea din spate. Ai 2 brate in stanga si 2 in dreapta pe puntea din fata. Nu recomand sa schimbi bucsile la brate, mai bine bratul complet. Poti sa schimbi bucsa si peste cateva zile, se strica pivotul, deci tot la brat complet ajungi.
Mai ai si bucsile la bara stabilizatoare, daca vrei sa le schimbi, nu sunt scumpe.