| George1337 a întrebat:

Vreau sa schimb placutele de frana si discurile de frana. Ce trebuie sa cumpar ca sa le schimb la un MB C180K din 2003? Parca imi spuneau mecanicii de ceva senzori si nu stiu ce. Puneti-mi va rog o lista de ce trebuie schimbat odata cu placutele si discurile de frana.
Iar de asemenea, rotile sunt umflate egal dar totusi masina tinde sa traga dreapta cu volanul drept, care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| Daniel323 a răspuns:

S-au fabricat mai multe serii de discuri pentru modelul tau.Trebuie sa stii diametrul si grosimea ca sa nu alergi de doua ori.Majoritatea placutelor au senzorul pentru uzura incorporat.
Si trebuie facuta si geometria sistemului de directie la un service decent, deoarece la Mercedes este putin mai complicat de reglat si nu toti Doreii o fac corect.

1 răspuns:
| DjAbstraktw a răspuns:

Cel mai probabil franele de pe partea stanga au slabit sau nu mai franeaza si din cauza asta tinde sa se duca spre dreapta.