| Noveron a întrebat:

Am o masina pe care am montat o statie emisie-receptie. De curand am depistat niste santuri fine pe cupola. E posibil sa fie de la antena?
PS: santurile sunt directionate pe lungul masinii.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu prea cred. Mai repede gheata, zapada sau crengi!

| Dragosalx a răspuns:

Mie mi-a recomandat cineva sa imi pun folie unde asez antena de culoarea masinii, sa nu zgarie si alte chestii, te duci la un taximetrist si iti spune locurile din oras unde se tipleaza taxiuri si dai 5 lei iti pune folie si gata.Am avut o antena cobra dar cand am trecut la midland ml150 avea talpa mult mai mare in diametru si magnetul mult mai puternic si este inevitabil sa o dezlipesti fara sa zgarii putin vopseaua in lipsa unei folii!