| sincer a întrebat:

Am o problema, am VW gof 4 1.4 benzina si acum 2 zile am spart baia de ulei, dupa ce s-a spart baia m-a atentionat semnalizarea din bord ca nu mai am ulei, in acel moment eu am oprit motorul si am incercat sa l repornes dar nu am mai putut, am incercat iar da electromotorul tacane si nu invarte motorul.Intrebarea mea este daca are ceva motorul sau nu vrea sa invarta din cauza la senzorul de ulei ca eu nu am ulei acum in masina, baia de ulei e data jos.PLs un raspuns favorabil.

Răspuns Câştigător
| AxelBv a răspuns:

NU.MAI.PORNI.MOTORUL. Daca ai spart baia de ulei, nu mai ai lubrifiant iar pistoanele se lipesc de cilindrii cauzand griparea motorului. Daca motorul s-a gripat, va trebui sa faci o segmentare. Pret aprox... undeva in jur de 1000 euro.

2 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

S-a gripat. Daca-l opreai putin mai devreme, poate nu s-ar fi gripat. Pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar probabil ca nu porneste din cauza senzorului si din cauza lipsei de presiune.