| Catalin_Boca_1990 a întrebat:

Am o problema..de ce intra motorina in baia de ulei la Iveco Eurocargo Tector

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi de la O-ringurile injectoarelor. Trebuie verificat.

| relian a răspuns:

Vezi pompa de alimentare. Daca are asa ceva pe acolo poate intra sa aiba duse garniturile sau membrana aia. pompa de alimentare de la diesel este actionata sau erau la modelele alea mai vechi de axu cu came, deci daca este asa pe acolo intra.Restu ce spun oamenii chiulasa, nu stiam ca chiuloasa are motorina in ea, sau daca is dusi segmentii nicidecum nu intra motorina, eventual se arde ulei din baie nu invers.Ca doara in cilindrii nu intra motorina asa ca la furtun.motorina este f fin pulverizata ca o ceata.Prin alt loc nu vad, in afara de pompa.Pe la injectoaresa zici ca alea nu mai pulverizeaza, da atunci n-ar mai porni nu stiu.Deci spune din ce an este masina, sau daca are pompa mecanica de benzina nici nu mai trebuie sa spui, te duci si o schimbi.

| dolceromania a răspuns:

Garnitura de chiuloasa arsa, nu mai porni masina si du-te la servuce!

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Segmentii dusi sau garnitura ciupita, astea doua sunt motivele motorinei in baie!