| dddodo a întrebat:

am o intrebare:
Am un iveco daily din anul 2002, motor de 2.8 si am observat ca am apa in baia de ulei. care ar fi cauza? precizez ca in prima faza credeam ca e termoflotul asa ca l.am schimbat. mai precizez ca nu am ulei in vasul de apa. multumesc, astept raspuns cat mai concret cu posibila cauza.

4 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Posibil sa fie garnitura de chiulasa.
Face spuma uleiul?

| dddodo explică (pentru sir sanjei):

Nu numai ca face spume, dar e un fel de pasta, cafea cu lapte

| OldSoul a răspuns (pentru dddodo):

E clar, ai garnitura de chiuloasa arsa, sau chiuloasa fisurata.

| dddodo explică (pentru OldSoul):

Multumesc frumos.