| Marian_Dragos_1998_aRXf a întrebat:

Am o problema la un audi a4 b5 2001.
Portbagajul se deschide doar din telecomanda dar cand apas butoanele din spate nu se deschide nu suna deloc nimic nici cheia daca o pun nu functioneaza doar din telecomanda am desfăcut acolo capitonajul si am verificat butoanele daca fac contact cu un miltimetru si acestea functioneaza însă am observat pe firele cele doua ce vin la butoane ca au continuitate intre ele deci ma gândesc la un scurt undeva.
Are cineva vreo idee? Cel putin unde sa verific nu am gasit diagramele nicăieri.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Switchul de deschidere e dus. Ia altul. Diagrame gasesti in Elsa Win

| Jxndagh a răspuns:

Nu prea ma pricep la masini, dar daca telecomanda aceea este pe bateri ar trebui sa le verifici