| catalinstef a întrebat:

Am o problema la un scuter nu mai primeste curent in baterie si la far dar la bujie are scanteie.Ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Trebuie inlocuit alternatoru sau alta chestie care iti incarca bateria, nu stiu cum se numeste celalalt element imi scapa acum sper ca ti-am fost de folos :d

| alexshukrelu a răspuns:

Aici se poate sa fie 2 probleme
-Nu este bun alternatorul
sau
-Bateria este prea terminata

| catalinstef explică:

Ieri a inceput sa dea un pic de curent dar dupa aia nu a mai dat.Si am pus aparatu de masura pe releul de incarcare si la doua contacte aratau ca sunt in scurt circuit.