| cosminscuter a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un scuter keeway matrix din 2007, iar problema este ca nu imi da scanteie la bujie. Care ar putea fi cauza?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el la un service, noi de unde vrei sa stim? Sunte m noi calificati? Nimeni nu poate da un raspuns, înainte sa vadă despre ce e vorba, doar un personal calificat din service, care a lucrat cu astea, stie ce are si o face.

| cosminscuter explică (pentru CristiDinBucuresti):

O parere nu strica daca nu sti nu trebuie sa raspunzi! raspunsul il astept de la un cunoscator, sau de la cineva care sa mai intalnit cu aceasta problema

| OldSoul a răspuns:

Fie ai bobina de inductie defecta, fie CDI-ul fie ambele.