| Bosancu10 a întrebat:

Am o problema la un vw golf 4 1.9 alh. Trage foarte greu în mers nu trece de 3000 rpm. Precizez ca nu scoate fum negru deci Nu cred ca ar fi egr-ul pe liber nu se turează până la 5000 de rpm undeva la 4700. Poate să fie de la turbină?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi doar pedala de acceleratie. In multe cazuri da eroare, clipeste spirala "de bujii" in bord, dar sunt cazuri in care se intrerupe pur si simplu circuitul pe anumite zone, iar atunci nu apare nici o eroare, doar nu iti mai accelereaza corect.
Daca nu e pedala, poate fi debitmetrul de aer, filtrul de aer vechi, injectoare/pompa de injectie, sau actuatoarele/vacuumurile ce controleaza turbina.

3 răspunsuri:
| ady18 a răspuns:

Frate am patit la logan 1, 4 benzina, daca nu i ai dat cox se infunda catalizator si tot, incearca sa o fortezi, de cand i am dat cox la logan la 175-180 chiar daca nu ma crezi a luat, merge ca unsa

| Bosancu10 explică (pentru ady18):

I-am dat cu a patra 100 și nu se turează mai mult trebuie sa-i dau a cincea sa pot trece de 100 Totuși eu Ma gândesc sa nu fie ceva de la turbo. Precizez: Asa am cumpărat-o mai puțin de doua săptămâni

| ady18 a răspuns (pentru Bosancu10):

Clar. du o la mecanic cat ami repede