| Cristian_Manolita_1996 a întrebat:

Am opel astra g 1.6.85 cp. 2001. Si am o problema cu martorul airbag. Sta aprins, am cautat pe net si am gasit ca ar fi calculatorul de sub scaun sofer sau pasager dreapta si eu cred asta, deoarece am cam miscat scaunele in seara dinaintea aprinderii martorului. Ce spuneti de acolo sa fie?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi nu ne pricepe m, o duci in service, de ce ai incredere in opinii si sfaturi date asa după ureche, masina este un lucru care daca il repari cu sfaturi de pe net, pui in pericol atit viața ta ca șofer, cit si participantilor la trafic, si persoanelor pe care îi transporti in masină, masina nu este ca un televizor, care daca se strică te bagi tu in el si il faci, ca il faci bine sau nu, nu deranjeaza pe nimeni, e al tau si nu il imparti cu nimeni, si masina e a ta, dar cu ea te plimbi sau mergi la serviciu pe drum, unde daca masina nu are o revizie recentă si autorizată, pe lîngă faptul ca politia te amendeaza, pui in pericol viața oamenilor ne vinovați.