| xyz12309 a întrebat:

Salutare, trec verificarea ITP dacă am martorul de la airbag pasager aprins în bord? Am o problema cu mufa de sub scaunul pasagerului, un contact problema.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Remediaza defectiune ca nu poti trece ITP-ul, mai ales ca-i vorba de siguranta paserilor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In teorie, nu.
In practica, 50 de lei schimba perceptia unui inspector roman. De la 100 in sus, poti sa mergi doar cu o poza cu masina.

| DovleacTurbat a răspuns:

Mai bagi vreo 3-400 de lei în țiplă și treci liniștit.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Esenta societatii noastre intr-o singura propozitie. ce trist

| DovleacTurbat a răspuns (pentru suntserios):

E realitatea... De la ăștia și pân'la la medici toți se uită să le dai.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

E realitatea pentru ca persoane ca tine o intretin.
De ce? Chiar nu am raspuns la asta. Probabil lipsa crancena de educatie sau probabil pentru ca si tu randul tau beneficienzi ce acesta spaga.

Altfel nu vad de ce nu i-ai fi raspuns omului "cu 200 lei rezolvi problema si iei ITP legal" si i-ai zis "da spaga 400 lei"

| DovleacTurbat a răspuns (pentru suntserios):

Nu o întrețin eu, locuiesc în sud. Am platit pentru o operatie a bunicei mele aproape 5000 de lei. Bunica care este la pensie și a cotizat la statul român 45 de ani sau pe acolo. O altă doamnă, fără să ofere nimic chirurgului, a 2a sau a3s zi a fost externată. In zona mea, un singur medic am găsit care nu sa dorească nimic, absolut nimic. 1 bă, 1.
E Romania. Nu-i dai, te lasă ca pe câine.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Si ce daca e Romania?
Te poti duce foarte bine la ITP cu masina in stare de functionare fara sa fie nevoie sa dai spaga.

Ce ai latit 5000 lei? Ti s-a dat factura? Daca nu de ce nu ai facut reclamatie?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru suntserios):

E ușor de spus, dar când cineva drag ti-e la necaz, nu ți mai arde de anticorupție. Iar cu reclamații, probabil nu o mai operam in spitalul acela. Toți o apă și un pământ.
Cât despre ITP, găsesc ei un șurub nelalocul lui și te întoarce înapoi laughing.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

De 12 ani tot fac ITP la mai multe mașini. Atât timp cât mașină a fost în ordine nu m-a întors nimeni înapoi.
Eu vorba de mentalitate si punct. Tu te ai gândit la șpagă din prima in loc sa îi sugerezi sa își repare mașina. Cu mentalitatea asta ce rahat sa mai schimbi?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru suntserios):

Https://www.libertatea.ro/......ra-4232066
E proaspătă :)), așa funcționează sistemul, atât de poate =))

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

In continuare, nu îmi răspunzi la întrebare. De ce nu i ai zis omului să își repare mașina și i ai zis din prima sa de șpagă? Asta nu înseamnă că tu susții sistemul corupt? Ce crezi că dacă îmi dai un link cu un medic corup îți dă dreptul să fii și tu corupt sau îți justifica mentalitatea? Dimpotrivă da dovada că te complaci in mizeria asta

| DovleacTurbat a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca dorea să și-o eroare, o repara nu întreba pe TPU daca poate trece itp-u cu martoru în bord, nu?
Nu "un medic", vreo 75-80% din ei și asta fiindcă sunt optimist happy

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Iar tu puteai sa isi spui ca trece sau nu, dar iar, repet, ai ales sa sustii sistemul corupt. Trist

| pHantom1976 a răspuns:

Il treci cu 200 lei in plus

| xyz12309 explică:

Am rezolvat cu un spray de contacte pe mufele de sub scaun care fac legătură cu airbag-ul, dar la mișcarea din poziție a scaunului de câteva ori reapare eroarea, am sa iau un alt conector sa il înlocuiesc pe cel actual, se pare ca e o problema destul de întâlnită la grupul VAG produs în acea perioada.