| damon2323 a întrebat:

Am picat examenul auto si as dori sa stiu daca cand pot sa ma programez la urmatoarea si daca totul se face online?

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Nu se poate programa online pentru traseu.
Trebuie sa mergi la Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor(DRPCIV) din orasul tau pentru a te programa pentru traseu.
Daca te programezi a doua oara pentru traseu trebuie sa faci 3 sedinte obligatorii pentru a te putea programa pentru traseu. Dupa de la scoala de soferi unde ai facut tu orele de conducere trebuie sa primesti o adeverinta precum ca ai facut cele 3 sedinte obligatorii pentru a te putea programa la traseu. Cu acea adeverinta si dosarul tau mergi la DRPCIV din orasul tau pentru a te programa.