| EsecMereu a întrebat:

Am picat traseul/examenul auto.
Cum ma reprogramez online?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa te reporgramezi mai devreme, ca asa spune legea DUPA 15 zile!
Deja esti intrat in sistem si contul tau este blocat, pentru 15 zile, ca nimnei sa nu poate face ceva din greseala.
Trebuei sa intelegi ca aici nu-i vorba de vrut sau nevrut, ci de lege incalcata, pe care nimeni nu risca sa ocalce, ca li se face dosar penal.
Totusi, ce-i cu graba asta?
O sa ai timp destul sa-l ei la anul si sa sofezi o viata.

In ce priveste faptul ca unele persoane s-au programat la traseu inainte de sala, este valabil 1 singura data, inainte sa dai testul. prima ora. Daca l-ai cazut, cum esti tu, intru la "penalizari" de 15 zile.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conform legii, reprogramarea se face online, dupa 15 zile, perioada in care tu mai iei niste ore de sofat cu instructorul.
Site-ul de reprogramare ti-l va spune instructorul sau te va reprograma el.
Nu uita sa pui mana serios pe Legislatia rutiera, sa o inveti.

| EsecMereu explică (pentru Violleta2022):

Ce se intampla daca ma reprogramez mai devreme?
Si site-ul asta de ce trebuie sa-l aflu de la instructor? Am vazut persoane care se programau la traseu inainte sa dea sala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru EsecMereu):

Nu ai cum sa te reporgramezi mai devreme, ca asa spune legea DUPA 15 zile!
Deja esti intrat in sistem si contul tau este blocat, pentru 15 zile, ca nimnei sa nu poate face ceva din greseala.
Trebuei sa intelegi ca aici nu-i vorba de vrut sau nevrut, ci de lege incalcata, pe care nimeni nu risca sa ocalce, ca li se face dosar penal.
Totusi, ce-i cu graba asta?
O sa ai timp destul sa-l ei la anul si sa sofezi o viata.

In ce priveste faptul ca unele persoane s-au programat la traseu inainte de sala, este valabil 1 singura data, inainte sa dai testul. prima ora. Daca l-ai cazut, cum esti tu, intru la "penalizari" de 15 zile.

| RoscaClaudia a răspuns:

Am picat traseul cum pot să mă reprogramez mai remede

| RoscaClaudia a răspuns:

Am picat traseul cum pot să mă reprogramez mai repede