| KaTaLLynna a întrebat:

Am si eu o intrebare nu stiti la ce varsta se face scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Când vrei, pentru că o faci separat şi o plăteşti. Pentru a avea carnet categoriile A, B trebuie să ai 18 ani împliniţi, iar pentru celelalte (profesionişti) trebuie să ai 21 de ani. Poţi avea şi la 16 ani carnet dar pentru categoriile A1 şi B1.

10 răspunsuri:
| alex_7264 a răspuns:

Poti face scoala de soferi cu 3 luni inainte de a implinii varsta de 18 ani, nu mai repede pentru ca, cand vei da proba teoretica trebuie sa ai 18 ani impliniti chit ca fix in ziua aceea ii implinesti (tata e instrucotr deci. sper ca ti am fost de folos) invata. si bafta

| Cretzule a răspuns:

18 ani! pe ce lume traiesti?

| zatz a răspuns:

Blonda cu pricina de fapt ne testa pe noi sa vedem daca stim raspunsul...

draga astept de la 5 6 ani sa fac 18 ca sa dau de permiswinking

| oliver427 a răspuns:

OOOO chiar era necesar sa pui intrebarea asta pe site? cred ca puteai afla raspunsul si de la un copil de 7 ani. Eh asta e, deci cum au zis si altii. Scoala de soferi o poti face dar permisul nu il iei pana la implinirea varstei de 18 ani. Eu am inceput la 17 ani sa fac orele de condus

| ShineMe a răspuns:

Poti incepe cu 3 luni inaintea zilei de implinire a varstei de 18 ani.Iti vei programa orele de practica in asa fel incat sa ocupi toate 3 lunile si sa iti ramana ceva in cap pentru examenul in oras

| fsdfsd a răspuns:

La 18 ani

Dar poti sa incepi cu cel putin o luna jumate inainte

| antonia09 a răspuns:

Conform legislatiei in vigoare pentru a primi carnetul de soferi trebuie sa ai varsta de 18 ani impliniti. Scoala de soferi se poate face cu putin timp inainte de implinirea acestei varste. Mult succes si atentie in trafic.

| Fl4sh3rON a răspuns:

La 18 ani.Eu am 10 ani si stiu asta.

| 3l3na a răspuns:

In europa la 18 ani
in america la 16 ani

| florinreiki a răspuns:

Depinde din ce tara esti.