| Annmaria17ana a întrebat:

Am și eu o întrebare. Pentru a trece vama cu mașina. Mașina e înmatriculata pe numele de domnișoara. Și m-am căsătorit și am alt nume. E vreo problema? Trebuie neaparat sa înscriu mașina pe numele actual?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o noua inmatriculare, trebuie doar sa preschimbi certificatul de inmatriculare, de altfel si cartea de identitate si permisul de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

S ar putea sa ai probleme daca iesi din UE, in cadrul UE tare ma indoiesc ca te va intreba cineva ceva daca toate actele sunt in regula.
Cu certificatul de casatorie poti demonstra oricand numele tau vechi