| VaduvaBianca a întrebat:

Am si eu un motocultor Ruris,este luat de o jumatate de an, dupa ce il pornesc si trag soclul moare, ce poate sa fie?

1 răspuns:
| IceRope a răspuns:

Șocul se trage înainte, nu după pornire. Dacă șocul este tras în timpul funcționării motorul se poate înneca. Deci, tragi șocul, pornești motorul, apoi pui pârghia șocului ușor în poziția zero. Dacă faci asta și totuși motorul moare, înseamnă că are probleme cu alimentarea cu benzină (carburator înfundat sau dereglat) sau filtrul de aer este înfundat.