| Marcu_Cosmin_ a întrebat:

Am un motocultor rotakt 9cp benzina pornește trag socul îl împing înapoi accelerez moare daca am socul tras merge chiar și în sarcina

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vezi dacă:
- supapa de la bușonul rezervorului de benzină lasă să curgă liber combustibilul spre carburator;
- filtrul de aer nu e înfundat;
- dacă e motor 2T, să ai evacuarea fără depunere de calamină.

| Marcu_Cosmin_ explică (pentru mihai69):

E motor in 4 timpi am verificat carburatorul am desfăcut sa vad daca îi vine benzina și e ok vine am curățat și filtru de aer multi mi-a zis că este acu puncto merge doar cu soci tras fara problema dau înapoi moare încet

| mihai69 a răspuns (pentru Marcu_Cosmin_):

Trebuie verificat carburatorul: jiclere, reglaje, nivelul în camera de nivel constant. Altceva nu mă duce mintea.

| Marcu_Cosmin_ explică (pentru mihai69):

Mulțumesc de răspuns