| TheViperFabian a întrebat:

Am si eu un piaggio si electronic se tureaza dar cand il bag in sarcina moare setu motor e bun variatoarele bune porneste la prima pedala compresie foarte buna carburator curatat dar nu stiu ce are nu trage ma puteti ajuta va rog?

2 răspunsuri:
| xxlak a răspuns:

Sau poate sa fie si de la aer. daca primeste mai mult aer decat este nevoie la cantitatea de benzina care o primeste face exact cum spui tu am si eu piaggio in 2 timpi si am patit asta cand am montat filtru de aer sport. verifica tot

| Petre_Daniel_2002 a răspuns:

S-ar putea sa fie infundat vreun filtru sau vreo sita.Si daca este infundat ceva nu se alimenteaza corect si cand accelerezi nu pleaca dupa loc si moare motorul