| irimiemarius a întrebat:

Am un moped Jawa babetta (207 nu sunt sigur ) l-am primit. De cand il am tot probleme am avut cu el prima data am avut probleme cu ambreajul (placutele de ambreaj erau foarte uzate ) le-am schimbat noi acum alta problema este nu trage chiar daca ambreajul este nou nu stiu care o fi problema. apropo (cand este pus pe cric se ambaleaza cum trebuie si se invarte roate cu putere dupa cum se vede, dar cand vreau sa o dar jos de pe cric se opreste brusc ) Si imi curge benzina pe la carburator cum este in fata o gaura mai mare si mai jos putin este o gaura mica pe unde cura benzina intr-o veselie. dar cand este pornit si se incalezeste nu curge... este ceva inedit pentru mine. El acum porneste la prima pedala ( chiar ma mira faptul acesta ) daca nu ar avea compresie nu a porni zic eu. Daca ma puteti ajuta cu raspunsuri va rog! Multumesc

2 răspunsuri:
| KRLL a răspuns:

Faza e ca atunci cand il dai jos de pe crick nu ii trage acceleratia adica e problema cu cablu' daca ai scris exact ce are amm avut si eu problema cu trasu..cat despre celelalte probleme cu benzina nu preaa stiu nu mi s-a intamplat big grin

| irimiemarius explică (pentru KRLL):

Cred ca este o problema si la acceleratie deoarece cuiul care venea direct in capacul de jos in carburator nu iesea cu totul si nu venea destula benzina... Ms pentru ideea. daca mai afli informatii poasteaza-le te rog. Mersi