| Andreidașchevici112 a întrebat:

Am tuns iarba cu mașina de tuns și am dat din gresială într-un fier mare și s-a stricat mașina. Când o pornesc vibrează foarte tare și face un zgomot. Oare ce are și ce pot face? Dau funda

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Desfă-o si vezi ce are.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ars motorul

| relian a răspuns:

So fi dus rulmentu de la axul ce duce la lama.Desfa lama daca e direct pe ax, ori daca are curea da jos cureaua si apoi misca de axu ala, sau de fulia de pe ax sa vezi daca are joc.

Mai mult ca sigur aia s-a intamplat s-a dus rulmentu, deci sigur motorul nu are nimic.Ar putea sa fie si axul indoit, indoit vorbesc asa mm, deci sa nu fie vizibil.Dar mai mult ca sigur s-a dus rulmentu, axu ala nu prea se indoaie asa usor.

| gigite a răspuns:

Dupa mine trebuie reparata urgent! si vreau fundaaaaaaaaaaaaaaaaa!

| MariusDumitru92 a răspuns:

I s-au strâmbat cuțitele și ating zona de protecție. Îndreaptă-le și se rezolvă totul. Am pățit exact ca tine.

| MadalinLVM a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza cutitului, verifica daca este tocit din cauza loviturii.

| Andreidașchevici112 explică (pentru MadalinLVM):

Și dacă cuțitul e tocit trebuie schimbat