| SuperMarius1993 a întrebat:

Am un bmw 525 seria 5 si la -3 -4 numai porneste la rece o las de 5 6 ori pe buji ii dau cheie motoru ruleaza dar nu porneste imi omoara bateria...trasa porneste in 4 5 metri si numai am treaba numai ii arat cheia si porneste dupa 6 7 ore cand se raceste motoru la fell...numai porneste va rog help

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu pui contactul, si se aprinde beculetul de la bujii, dar bujiile le-ai mai verificat?
Daca sunt arse toate 4, poti sa pui contactul de 100 de ori, tot inghetat ramane amestecul.

| SuperMarius1993 explică:

Intr-adevar ca nu lea-m verificat dar mise aprinde martoru de lumina de la bujii si eu cred ca e ars sau nu lucreaza o bujie