| Burdetiu a întrebat:

Am un Derbi Variant si nu mai porneste.Am schimbat pistonul si cilindru de pe al motor si a pornit a doua zi am pornit-o am mers 3 km si am oprito, am dat sa pornesc si nu a mai pornit.Am curatat carburatorul tot nu a pornit, crent are, uda bujia am desfacut motorul la curatat de benzina si tot nu a pornit.Nu mai stiu ce sa fac.

11 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Poate e muzicuta defecta si-i da prea multa benzina.

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Da muzicuta unde este?

| viotedy a răspuns (pentru Burdetiu):

In galerie, dupa carburator.are niste lamele si daca se deschid prea mult intra prea multa benzina.

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Merg si ma uit sa vad daca are muzicute si cum sunt
in aceasta galerie trebuie sa fie http://i.imgur.com/8Fh7XgH.jpg
care este marcata cu rosu

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Muzicutele sunt bune

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Muzicutele sunt bune
Nu sti ce poate sa mai fie?

| viotedy a răspuns:

Nici daca ii pui putina benzina cu seringa in capul pistonului, nu porneste?

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Porneste numai cu cata benzina are iar in rest nimic, sa fie segmenti?

| viotedy a răspuns (pentru Burdetiu):

Inseamna ca nu-i vine benzina calumea.inainte de carburator are benzina in filtru?

| Burdetiu explică (pentru viotedy):

Tot este curat nimic nu este infundat

| ascani a răspuns:

Poate scapă compresie