| Stefan2812 a întrebat:

Am un e 46 ce are angel eyes iar cel din dreapta cateodata se aprinde uneori nu, de la ce ar putea fi, si cwre ar fi rezolvarea, va mulțumesc

1 răspuns:
| petruvb31 a răspuns:

Salut.
Depinde ce fel de farruri sunt. Sunt aftermarket, cu angel eyes din fabrică sau cineva a descis farul stock și a montat un kit ieftin de angel eyes cumpărat de pe eMAG? În cazul în care farul este aftermarket, poate să se fi deteriorat sudura cablului care transmite energie ledurilor, poate un component integrat (dacă are) nu mai lucrează cum trebuie. Dacă farul original al mașinii a fost modificat și cineva i-a pus un kit de angel eyes atunci poate că firele nu fac contact cum trebuie undeva sau poate că acel kit de leduri a fost fabricat prost și de asta mșina „trage cu ochiul" în trafic.
Cel mai sigur este să mergi cu mașina la electrician decât să faci ceva greșit. E viața ta pusă la risc, dacă face un scurt s-ar putea să ia foc mașina. Succes.