| Bolovan_Laurentiu_1997 a întrebat:

Am un ford fiesta cu motor de 1.3 benzina din 2004 si am probleme cu relantiul in sensul ca isi mentine relatiul la 1500- 2000 de turatii uneori oscileaza iar cu ceva timp in urma imi murea motorul si il tine foarte rar la 500 de turatii, tot atunci cand apasam pendala de frana repetat relantiul urca a 1000, acum insa sta turata intre 1500-2000 si oscileaza

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Vezi de caile de aer, motoarele care prind aer fals au relantiul oscilant şi se turează.