| mocanassorinas a întrebat:

Am un kymco movie 125cc, in toamna cum l-am oprit a stat toata iarna, iar acum nu porneste. Care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Probabil s-a "ingrosat"benzina.scoate bujia da un pic la automat sau pedala fara bujie, incearca curata bujia, sau schimb-o.si daca nu porneste atunci e posibil acul de la carburator sa fie blocat.baga putin ulei in benzina, chiar daca e motor in 4timpi

6 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Asta e chinezul. Daca nu il pornesti 1 luna dai dupa aia si 300 pedale pana o ia. laughing numa motoru chinezesc are problema asta, e ceva legat de materialul lui asa se zice pe forumuri. Eu zic ca odata ce l-ai pornit sa nu il lasi mai mult de 1 saptamana nepornit, chiar si iarna pe loc cate 1 minut sa mearga cat sa se unga pistonu.

| blAster85 a răspuns (pentru DryIce):

Am impresia ca sunt de fabricatie coreana, la fel ca si hyosung, cred nu-s sigur.

| mocanassorinas explică (pentru DryIce):

Nu e chinez

| CLCQ a răspuns:

Bateria?

| mocanassorinas explică (pentru CLCQ):

E noua

| mocanassorinas explică (pentru CLCQ):

Bateria e noua dar problema e ca nu pornete ce poate sa aiba?