| Edi34852f a întrebat:

Am un scuter 2 t mai exact un malaguti f 10 schimbat setul recent, dar s-a stricat s-a oprit din mers am incercat să îl pornesc dar pornește decât cu benzina in muzicuță dar când îi pun carburatorul nu mai pornește am incercat și cu altul mai vechi dar nici o șansă (aveți vreo idee ce are )

1 răspuns:
| Teodor176 a răspuns:

S-ar putea sa i se fi ars un fir de siguranta care face legatura dintre pornire si mers. Du-l la un mecanic si spune-i exact ce ai spus si aici, s-ar putea sa fie un simplu cablu dar cu importanta.