| Dănuț06 a întrebat:

Salutari! Ma confrunt cu o problema de câteva zile la un passat b5.5,an 2002. Am plecat cu ea la drum și a început sa smucească motorul, sa meargă în șuturi si mi s-a aprins martorul "ESP" in bord. M-am dus la mecanic în aceeași zi când a început sa facă asa, am oprit-o ca să mă duc să vorbesc cu el, mai apoi am pornit-o să vadă și mecanicul și mergea perfect normal, a doua zi când am pornit-o mergea la relanti în șuturi. Astăzi am mers la un tester sa mi se facă diagnosticarea, am mers cu ea asa cu treapta 2 și când am ajuns la tester n-a mai avut nimic.Mi-a băgat acel dispozitiv de diagnosticare și nu i-a apărut nimic. Are cineva vreo idee? Va rog frumos, fără comentarii urâte.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-ai zis nici motorizarea.
Dar astfel de cazuri se rezolva lasand masina la mecanic mai mult timp. Eu suspectez probleme de etansare la injectoare, pompa de alimentare sau EGR. Dar poate fi cu totul altceva.
Trebuie diagnosticare in timp ce merge prost.