| EmilTraian95 a întrebat:

Am vazut mai multe modele de opel astra dar nu imi pot da seama care e diferenta intre modelul cu portabaj scurt ca http://www.bestauto.ro/......840723.htm si cel lung gen http://www.auto.ro/opel-astra/2000870.html eu vreau modelul al doilea deci cum sa scriu ca sa le deosebeasca site-urile?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Primul este hatchback sau masina in doua volume, cu 5 usi (njoy este doar nivel de echipare, nu are treaba cu forma masinii). Al doilea este sedan, berlina, masina in trei volume, 4 usi.
Modelul pe care il vrei este Astra G, a intrat in fabricatie din 1998. Atentie mare insa la norma de poluare, are motorizari de la Euro2 pana la Euro4.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima masina e opel astra enjoy si urmatoare e opel astra sedan, asa stii cum sa scrii. La fiecare model pui anul 2004 altfel apare alt tip de masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prima e hatchback, adica are haion, dar nu e caravan(break). A 2-a e sedan, si sunt putin mai rare.